TRENDY ŠATY PRE DRUŽIČKY

Svadobné šaty a oblek pre ženícha vybrané, no ako zladiť družičky? Posledné roky sa aj u nás ustálil trend, že šaty družičiek – štýl a farbu – vyberá nevesta, tak aby tri dámy po jej boku dokonalo ladili a nebola každá oblečená v inom štýle. Svadobný obrad aj fotografie tak pôsobia krásne harmonicky.

Aké sú aktuálne trendy?

Aj šaty pre družičky podliehajú módnym trendom, ktoré sa menia, aj keď nie takou rýchlosťou ako trendy svadobných šiat. Najčastejšie sú najlepšie kamarátky nevesty oblečené v rovnakých alebo štýlovo veľmi podobných šatách, aby spolu vytvorili harmonický celok. Okrem toho sa tak odlíšia od ostatných svadobných hostí.

Pastelová je istota

Pastelové tóny šiat sú istota, ktorou určite nič nepokazíte. Patria sem odtiene jemnej rúžovej, pudrovej, staroružovej, bledofialovej, bledomodrej. Z toho ružová je typická dievčenská farba a pristane každej mladej žene, pôsobí jemne, romanticky, svadobne. Ružová je najčastejšie zvolenou farbou aj pri výbere svadobnej výzdoby, svadobnej kytice, prestierania, takže ladí so všetkým.

Farba ročného obdobia a prostredia

Dokonalý výber farby šiat pre družičky môže ovplyvniť aj ročné obdobie alebo prostredie, v ktorom sa obrad či svadobná hostina uskutoční.
Plánujete svadbu pod holým nebom v romantickej záhrade alebo v prírode? Pokojne zvoľte pastelovú zelenú, telovú alebo bledú béžovú. Letná svadba si pýta zlatú, ružovú alebo žltú. Pre jesenný obrad zvoľte sýtejšie odtiene zelenej, hnedej a pre odvážne pokojne aj čiernu.

Rôzne farby, jeden strih?

Aj toto je možnosť, pokiaľ sa niektoré družičky necítia v zvolenej farbe dobre. Originálnou voľbou môže byť vtedy rovnaký alebo veľmi podobný strih, ale rôzne farby, odtiene jednej farby alebo tzv. tón v tóne. Tu však treba dať pozor na to, aby všetky tri zvolené farby navzájom dobre ladili.

Poradili sme vám? Veríme, že áno😊. Ak už máte vo výbere svadobných šiat a šiat pre družičky jasno, je čas na výber miesta pre svadobnú hostinu. Bezpochyby je miesto svadby jednou z tých „vecí“, ktoré atmosféru svadby a náladu hostí ovplyvňujú zo všetkého najviac. Počuli ste už o tom, že Reštaurácia HRADNÁ v areáli Bratislavského hradu opäť funguje ako svadobný priestor? Sme presvedčení, že v našom hlavnom meste niet romantickejšieho priestoru, ako je práve tento. Príďte sa o tom presvedčiť aj vy☺ Radi vás privítame a pripravíme pre vás dokonalú hostinu, na ktorú budete ešte dlho spomínať!